autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Dārza tehnika ar bezvadu akumulatoru – klusi strādājoša nepieciešamība

Termometra stabiņam ar katru dienu paceļoties augstāk, par sevi atgādina arī augi. Pamazām sāk zaļot zāle, kas diemžēl augt neapstājas. Būtiski ir laikus attapties un par zālienu savā sētā un viensētā parūpēties laikus – pirms tā ir uzdīgsi. Taču, vēloties to izdarīt, ir jāpārliecinās, ka vecā esošā dārza tehnika ir tehniskā kārtībā un lietošanai piemērota. Rodoties dažādiem bojājumiem vai nodarbojoties ar dārza instrumentu atjaunošanu, ir vērts iegādāties vienu vai citu jaunu dārza uzkopšanai paredzētu ierīci.

Praktiski visa dārza tehnika mēdz būt vai nu elektriska vai benzīna. Elektriskā dārza tehnika visbiežāk tiek barota tieši no elektrības ligzdas, tā radot lielas neērtības un mobilitātes trūkumu. Tostarp benzīna tehnika ir vieglāk pārvietojama un nerada tik daudz problēmu, taču strādā gana skaļi, nemaz nerunājot par spēcīgu dabas piesārņojumu. Tāpēc rodas jautājums, ko izvēlēties, nevēloties izdot lielus naudas līdzekļus reti izmantojamām ierīcēm?

Akumulatoru tehnikas priekšrocības

Vēloties izvēlēties optimālo variantu, vajadzētu iegādāties iekārtu ar uzlādējamiem akumulatoriem. Kādēļ ir vērts to darīt? Šādām ierīcēm ir daudz priekšrocību. Pēdējos gados uzlādējamie akumulatori strauji ir kļuvuši lētāki, tāpēc tāda tipa tehnika nav vairs tik dārga, bet drīzāk ir kļuvusi par nepieciešamu preci. Tādas iekārtas strādā daudz klusāk, un tas nozīmē, ka kaimiņi nekādā veidā nevarēs sūdzēties par troksni, ko tās izplata, teiksim, svētdienas rītā pļaujot zāli.

Jaunākās paaudzes akumulatori ir ilgmūžīgi un gana izturīgi, kā arī taupa elektroenerģiju. Bezvadu ierīces nepiesārņo apkārtējo vidi un izplata ievērojami mazāk vibrāciju, salīdzinot ar benzīna tipa ierīcēm. Bet vislabākais ir tas, ka bezvadu akumulatoru ierīces mēdz būt visādu tipu – gan zāles pļāvēji, gan zāģi, trimeri, krūmgrieži vai dzīvžogu šķēres.

Iespējams arī ietaupīt

Ļoti būtiski ir tas, lai iegādājoties dažādas viena ražotāja ierīces, uzlādes stacija būtu universāla – tā var ietaupīt vietu noliktavā. Nolemjot apgādāt ar akumulatoriem ierīces ar litija jonu baterijām, vienlaicīgi iespējams nodrošināties pret ierīces izlādēšanos. Teiksim, iegādājoties trīs baterijas un vienu uzlādes staciju, divas no tām būs iespējams izmantot dažādās ierīces vienlaicīgi (piemēram, zāles pļāvējā un trimerī), bet vienu lādēt. Tā iespējams ietaupīt daudz naudas, taču vajadzētu atcerēties, ka katrai baterijai ir savs uzlādes laiks, kā arī kalpošana laiks. Gana bieži izmantojot un lādējot baterijas, to noslodze ar laiku samazināsies.

„Makita” – akumulatoru tehnikas meistari

Visiem lieliski zināmais dārza tehnikas ražotājs „Makita” jau pietiekami ilgu laiku piedāvā vairāk nekā 100 dažādu ierīču, kas visas ir barojamas ar vienādiem 18 voltu akumulatoriem. To jaunais izgudrojums – divu bateriju koncepcija, kas ļauj lielām un jaudīgām dārza ierīcēm (zāles pļāvējiem, ķēdes zāģiem, trimeriem u. c.) izmantot divas tādas 18 voltu baterijas. Tādā veidā 36 V jauda ļaus bez problēmām ilgāku laiku izmantot nepieciešamās ierīces, un nebūs nepieciešami arī papildus akumulatori.

„Stihl” cenšas neatpalikt

Vieni no zināmākajiem dārza tehnikas ražotājiem „Stihl” cenšas neatpalikt no „Makita” un uzticamākajiem dārzniekiem piedāvā plašas izvēles visdažādāko bezvadu dārza tehniku. Būtiski ir tas, ka „Stihl” baterijas jau ilgu laiku nemaina savas formas, tāpēc iegādājoties jaunākās paaudzes ierīci, to būs iespējams izmantot ar iepriekš iegādātiem akumulatoriem. Tas ir būtiski arī tajā gadījumā, ja ilgā lietošanas laikā baterija sasniedz sava kalpošanas laika maksimumu un vairs nestrādā. Nav jābaidās, ka veco ierīci vajadzēs izmest – pietiks tikai ar jaunas baterijas iegādāšanos.

Mazāk zināmi ražotāji arī nepadodas

Piemēram, dārza tehnikas ražotājs AL-KO arī ir radījis bezvadu dārza tehnikas sēriju, kas tiek barota ar litija jonu akumulatoriem. Tie piedāvā iegādāties 36 voltu zāles pļāvēju, 18 voltu krūmgriežus un 18 voltu trimeri. Taču šeit vajadzētu pievērst uzmanību tam, ka bateriju mainīt iespējams starp krūmgriezi un trimeri, jo abām ierīcēm izmantojami 18 V akumulatori. Vēloties izmantot tikai šīs divas ierīces pietiks, ja iegādāsieties vienu bateriju un vienu uzlādes staciju. Tostarp dārza tehnikas ražotājs EGO piedāvā pircējiem savas Power+ sērijas izstrādājumus, kas strādā ar 56 voltu litija jonu baterijām. Interesanti ir tas, ka šīs gana jaudīgās baterijas no pilnīgi tukšas uz pilnīgi uzlādētu uzlādējamas tikai 30 minūšu laikā! Pilnīgi visām šīs sērijas ierīcēm ir viena un tā paša tipa akumulatori, tāpēc mocīties pērkot vairākas dažādas baterijas nebūs nepieciešams.

Pirmajā vietā – drošība

Visbiežāk, vēloties iegādāties patiesi izturīgu un ilgmūžīgu dārza tehniku, tas nav iespējams naudas dēļ. Protams, būtu lieliski, ja nevajadzētu katru gadu pirkt arvien jaunas ierīces, bet tās varētu kalpot desmitiem gadu. Taču dārga tehnika ir īpašs mērķis zagļiem. Amerikas Savienotajās Valstīs tika veikts pētījums, kurā mēģināja noskaidrot, kuras no dārza ierīcēm visbiežāk kļūst par zagļu laupījumu. Un lai arī pirmajā vietā visbiežāk zagto priekšmetu sarakstā ir iekļuvuši dažādi puķupodu augi un iekarināmās vāzes, tomēr elektriskā dārza tehnika iekļuva otrajā vietā. Tātad, ne tikai ir jārūpējas par tehnikas dārgumu, bet vajadzētu parūpēties arī par tās drošību. Tas nozīmē, ka vēloties par savu iegādāto dārza tehniku priecāties ilgu laiku, vajadzētu to novietot tā, lai tā nebūtu pieejama svešām personām.

Pievienot komentāru