autotirgus | biznesam | būvniecība | ceļojumi | finanses | izglītība | lauksaimniecība | mājai | mediji | īpašums | pārtika | parvadājumi | ražošana | skaistums | tehnoloģijas | tiesības | tirdzniecība | veselībai

Par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. gadā atzīta Ludzas novada pašvaldība

Decembrī konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” vērtēšanas komisija galveno titulu piešķīra Ludzas novada pašvaldībai, kas ar savu mērķtiecīgo darbu ģimeņu labklājības veicināšanā ir apliecinājusi atbilstību konkursa absolūtā uzvarētāja nosaukumam visā Latvijā. Tāpat laureātu godā cildinātas piecas pašvaldības katrā plānošanas reģionu pašvaldību grupā: Rīgas reģionā – Ādažu, Vidzemes reģionā – Kocēnu, Latgales reģionā – Līvānu, Kurzemes reģionā – Alsungas un Zemgales reģionā – Tērvetes novada pašvaldība.

Trešajā konkursa kārtā pēc desmit pašvaldību attālinātām prezentācijām konkursa komisija visaugstāk novērtēja pašvaldības, kas pierādīja savu neatlaidīgo darbu 2020. gadā, atbilstoši savām iespējām un individuālajai situācijai uzlabojot pakalpojumus un piedāvājumus ģimenēm. Un kā pierādījums tam ir iedzīvotāju atsauksmes. 2020. gada uzvarētājs – Ludzas novada pašvaldība – izceļas ar atvērtību viedokļu dažādībai, rūpējas par sakārtotu infrastruktūru un tās pieejamību, motivē gan skolēnus, gan studentus, gan attiecīgo jomu jaunos speciālistus, un tas viss veicina no Latvijas izbraukušo iedzīvotāju atgriešanos savā novadā.

“Mēs lepojamies ar cilvēkiem, kuri strādā pašvaldībās ar tādu atdevi kā šī gada laureāti, un tāpat mēs priecājamies arī par iedzīvotājiem, kas izprot, novērtē un palīdz pašvaldībām virzīties uz mērķi – radīt apstākļus laimīgākai, ērtākai ikdienai un drošākai dzīvei. Un to var panākt regulārā mijiedarbībā, sadarbībā, sarunās. Konkursā uzvarējušajām pašvaldībām ir lieliska pieredze ģimeniskas vides veidošanā, un no tām var smelties pieredzi un iedvesmu arī citas pašvaldības. Kā pārliecinājās konkursa vērtēšanas komisija, Ludzas novada pašvaldība ir ieklausījusies iedzīvotājos, izvērtējusi pagājušā gada konkursa balsojumā gūtās atziņas, un tas ir vainagojies ar izaugsmi un panākumiem 2020. gadā,” atklāj Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda direktore, sveicot šīgada laureātus.

“Latvijas Pašvaldību savienība kā viens no šī konkursa partneriem ļoti augstu novērtē pašvaldību ilgtermiņa politiku, rūpējoties par ģimeņu labklājību un mērķtiecīgi veicinot pašvaldību attīstību. Tāpēc, raugoties uz uzvarētājiem, priecē pašvaldību plašais pasākumu un atbalsta klāsts ģimenēm. Ļoti nozīmīga ir pašvaldību atvērtība, spēja ieklausīties vietējo iedzīvotāju interešu grupu iniciatīvās un kopumā sadarbības veidošana ar privāto sektoru vietējo iedzīvotāju atbalsta jautājumos,” stāsta Mudīte Priede, Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre un konkursa vērtēšanas komisijas pārstāve.

Sabiedrības integrācijas fonda mērķis ir saliedēta sabiedrība, kurā ikviens ar savu līdzdalību veicina stipru un ģimenēm ar bērniem draudzīgu vidi.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viena no šī mērķa sasniegšanas iespējām. Šogad konkursa ietvaros tiek godinātas deviņas pašvaldības, piecas pašvaldības saņem īpašās balvas no konkursa atbalstītājiem.

Konkursa nominācijas un balvas:

Ludzas novada pašvaldība – “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020”, naudas balva 25 000 eiro.

Ādažu novada pašvaldība – “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Rīgas plānošanas reģionā 2020”, naudas balva 12 500 eiro.

Kocēnu novada pašvaldība – “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Vidzemes plānošanas reģionā 2020”, naudas balva 12 500 eiro.

Līvānu novada pašvaldība – “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latgales plānošanas reģionā 2020”, naudas balva 12 500 eiro.

Alsungas novada pašvaldība – “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Kurzemes plānošanas reģionā 2020”, naudas balva 12 500 eiro.

Tērvetes novada pašvaldība – “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Zemgales plānošanas reģionā 2020”, naudas balva 12 500 eiro.

Papildu nominācijas un balvas:

Krāslavas novada pašvaldība – “Goda Ģimenes apliecībai draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2020” saņem balvu 5000 eiro vērtībā.

Brocēnu novada pašvaldībai balva “Par īpašu attieksmi un atvērtību ģimenēm”, 2500 eiro.

Stopiņu novada pašvaldībai balva “Par īpašu atbalstu jaunajiem vecākiem”, 2500 eiro.

Līvānu novada pašvaldībai (Līvānu 1. vidusskolai) balva “Par nozīmīgu ieguldījumu izglītības procesa nodrošināšanā un veiksmīgu sadarbību ar skolēniem un viņu ģimenēm”, 2500 eiro.

Simpātiju balvas no konkursa atbalstītājiem:

Vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv” dāvā žurnāla “Mammām un Tētiem. Skolēns” abonementu 2021. gadam visām Līvānu 1. vidusskolas audzēkņu ģimenēm (Līvānu novada pašvaldībai).

Plašākais pakomātu tīkla nodrošinātājs Baltijā “Omniva” dāvā iespēju nosūtīt 100 sūtījumus ar 99% atlaidi un vecāku organizācija “mammamuntetiem.lv” dāvina žurnāla “Mammām un Tētiem. Zīdainis” abonementu visiem Stopiņu novadā 2021. gadā dzimušo bērnu vecākiem.
CSDD Rīgas Motormuzejs dāvina ielūgumus uz aizraujošo motoru pasauli 15 ģimenēm ar bērniem no Cesvaines novada .

Tirdzniecības centra “Origo” divas dāvanu kartes, katra 100 eiro vērtībā, un mīlētākā saldumu zīmola “Laima” 36 konfekšu paciņas tiek dāvātas Brocēnu novada ģimenēm.

SIA “TZMO Latvija” Happy mazuļu pārtinamā zona un Bella higiēnas preces sievietēm, Seni higiēnas preces sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju nodrošinājumam, kā arī ģimenes uzņēmuma “ViKrEm” dāvaniņa – apģērbu komplekts ar latvju rakstiem un sedziņa ar kokvilnas apdari mazulim – tiek dāvāta Rundāles novada pašvaldībai.

Pievienot komentāru