Spēļu zāles no vēsturiskā centra nezudīs vēl vismaz piecus gadus
Neatkarīgi no tā, ka Rīgas domes vairākums, reaģējot uz Augstākās tiesas spriedumu, nolēma aizliegt visas spēļu zāles pilsētas vēsturiskajā centrā, joprojām neviens pie reāliem darbiem nav ķēries. Šobrīd ir tikai viens skaidrs lēmums – pēc stingras likuma pieņemšanas, komersanti vēl varēšot strādāt piecus gadus.
Kā tika ziņots iepriekš, Augstākā tiesa par domes attiecībām ar azartspēlēm ieinteresējās pēc kāda kārtējā komersanta strīda par Rīgas liegumu Čaka ielā atvērt spēļu zāli.
Ņemot vērā, ka šobrīd Rīgas vēsturiskajā centrā ir 41 laimētava, iespējams, domes deputāti nesteidzas ne tikai tāpēc, ka būtu milzu klapatas, papīra darbi un tas, protams, ir arī finansiāls jautājums, bet varbūt kādam ir izdevīgi, ka ir tik daudz vietas, kur „notrallināt” nodokļu maksātāju naudu.
Kā zināms, pirms gada Saeimas deputāts Kārlis Seržants tika pieķerts vairākās spēļu zālēs, vēl pirms brīža arī toreizējā skandalozā žurnāliste Baiba Strautmane savu atkarību veldzēja pie spilgtajiem spēļu aparātiem – tie ir tikai daži publiskajā telpā parādījušies piemēri.
Savtīgas intereses? Savādāk grūti izskaidrot, kāpēc, ja jau 2006.gadā tika nolemts, ka Rīgas vēsturiskajā centrā azartspēlēm nav vietas, līdz šim nekas nav mainījies, tā vietā, pat viena nākusi klāt.
„Pašvaldība pagaidām tikai sarakstās ar spēļu zāļu īpašniekiem. Prognozēt laiku nav iespējams, jo apjoms ir pietiekoši liels. Azartspēļu asociācijas pārstāvji teica, ka par katru vietu cīnīsies. Tad es pieļauju, ka būs sagaidāmi tiesu darbi,” informē Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš.
Ņemot vērā domes neizdarību jau tik ilgus gadus, nav skaidrs vai kas mainīsies arī turpmāk, tomēr Latvijas Spēļu biznesa asociācija ir kaujas gatavībā un atzīmē, ka no Rīgas ienesīgākās vietas aiziet negrasās.
„Spēļu zāļu aizvēršana graus uzņēmējdarbības vidi. Tā problēma, ka dažādi tiek traktēti pašas Rīgas domes saistošie noteikumi. Līdz ar to mēs gribētu, lai notiek kāda diskusija. Nevienam – ne nozarei, ne Rīgas domei – nav vajadzīgs, lai sāktos 40 tiesvedības. No tā ieguvējs nebūs neviens. Skaidrs, ka uzņēmēji gribēs aizstāvēt savas pozīcijas, investīcijas, Rīgas dome – savas,” skaidro Latvijas Spēļu biznesa asociācijas padomnieks Arnis Vērzemnieks.
No Augstākās tiesas lēmuma gan neizriet, ka zāles noteikti jāslēdz. Tur tikai norādīts uz domes bezdarbību, nepildot pašas pieņemtos noteikumus.