Sudraba sola, ka jau pēc 4 mēnešiem sabiedrība uzzinās patiesību par „Rīdzenes sarunām”
Neatkarīgi no nelabvēļiem, kas, acīmredzot, savu personīgo iemeslu dēļ, meklē iemeslus, lai aizkavētu „Oligarhu lietas” izbeigšanu, parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Inguna Sudraba (NSL) informē, ka darīšot visu iespējamo, lai rezultātus varētu uzrādīt jau pēc četriem mēnešiem, nevis sešiem, kas doti komisijas darbam.
Tāpat Sudraba uzskata, ka komisijas sēdēm ir jābūt maksimāli atklātām, lai, sabiedrībai dzirdot, varētu izrunāt, kādā veidā notika izmeklēšana un kāpēc process ir noslēdzies bez rezultāta.
Šobrīd, lai, acīmredzot, izvairītos no lietas izbeigšanas un patieso vainīgo atklāšanas, tiek diskutēts par to, vai Sudrabas atrašanās šādā amatā ir objektīva, tomēr pati komisijas vadītāja jau vairākkārtīgi atkārto: Jautājums nav par mani. Visa šī brēka ir bailes par to, ka es vadu šo komisiju. Vienmēr esmu strādājusi profesionāli un mani nevar ne vadīt, ne pateikt, kādi lēmumi ir jāpieņem. Vadot šo komisiju, absolūti neesmu uzņēmusies misiju kaut kādā mērā torpedēt šīs komisijas darbu.”
Sudraba savu kompetenci no 2004. – 2013. gadam pierādījusi gan Latvijas Valsts kontrolieres amatā, gan pildot partijas “No sirds Latvijai” priekšsēdētājas pienākumus. Tāpat Sudraba vairākkārt ir tikusi minēta kā iespējamā Ministru prezidentes amata kandidāte. Šie augstie amati pierāda, ka viņa ir spējīga tikt galā ar dažādām problēmām, ir objektīva un spēs risināt jautājumus.
„Man gribētos domāt, ka kriminālprocesi jauni būs, jo ir pamats tā uzskatīt,” aizvainoti bilst deputāts Andrejs Judins (V), kurš ar Sudrabu kandidēja uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amatu, taču neieguva pietiekamu atbalstu.
Inguna Sudraba stingri pauž, ka viņas lēmumi nekad nav bijuši ietekmējami un aicina kritizētājus parādīt kaut vienu rīcību, kad viņa ir rīkojusies kādu citu interesēs.
Ne jau par velti ir tik liels satraukums gan par to, ka komisijas vadītāja ir sevi augstos amatos pierādījusī Sudraba, gan to, ka viņa vēlas caurspīdīgas sēdes un ātrāku lietas atrisināšanu. Maskas kritīs un kurš pēc tam paliks klauna lomā?
Foto: Saeima